Demokracja Energetyczna

Demokracja energetyczna w Odargowie i Mielnie

W Odargowie i Mielnie odbyły się spotkania podsumowujące projekt Demokracja energetyczna z samorządowcami z gminy Ustronie Morskie, Będzino, Biesiekierz, miasta Kołobrzeg, gminy Kołobrzeg, mieleńscy radni. Na spotkaniach byli także działacze ruchu antyatomowego oraz przedstawiciele NGO. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

czytaj więcej


Demokracja energetyczna w Mielnie

Drugie z cyklu spotkanie podsumowujące projekt Demokracja energetyczna.

czytaj więcej


Demokracja energetyczna w Odargowie

Pierwsze z cyklu spotkanie podsumowujące projekt Demokracja energetyczna.

czytaj więcej


Mamy słońce i wiatr. Róbmy prąd

Wczoraj była okazja przekonać się, jak z baterii słonecznych powstaje prąd, który może służyć mieszkańcom na ich potrzeby, a jego nadmiar może być sprzedawany do sieci.

czytaj więcej


Zagłębie słońca i wiatru

Dzisiaj (6.02) w Urzędzie Gminy w Chojnicach odbyło się spotkanie pn.”Demokracja energetyczna”. W trakcie spotkania zaprezentowano praktyczne strony energetyki opartej na odnawialnych źródłach, możliwości pozyskiwania środków, a także formy własności energii.

czytaj więcej


Słońce i dach - przepis na prąd

20 metrów paneli fotowoltaicznych może zapewnić prąd dla całej rodziny, Te same panele w kwadracie 33 na 33 kilometry dadzą prąd dla całej Polski. Takie wnioski przedstawiali uczestnicy dzisiejszego spotkania w Urzędzie Gminy dotyczącego Demokracji Energetycznej.

czytaj więcej


Demokracja energetyczna w Słupsku

W dniu 6 maja 2013 roku w poniedziałek licznie zebrani mieszkańcy Słupska - uczestnicy panelowej debaty pt. „Demokracja energetyczna w Słupsku” mogli dowiedzieć się czym jest demokracja energetyczna? Kto odpowiada za jej tworzenie? Komu i czemu służy? Po spotkaniu, któremu nie było końca panelistom zadawano wiele pytań, wyjaśniano wiele kwestii związanych z ideą rozproszonej energii.

czytaj więcej


Przyszłość energii jest... zielona. Elblążanie a energia odnawialna

Wiele emocji wśród zebranych mieszkańców wzbudziła środowa konferencja dotycząca demokracji energetycznej w Elblągu. Jak podkreślają fachowcy – Elbląg i okolice są dobrym obszarem do inwestycji w „zieloną energię”. Prelegentami spotkania byli: Beata Maciejewska z Fundacji Przestrzenie Dialogu, Dariusz Szwed („Zielony Instytut”) oraz Maciej Kitkowski (specjalista ds. energii solarnej).

czytaj więcej


Każdy może być producentem prądu i ciepła

"Demokracja energetyczna" - pod takim hasłem odbyło się w elbląskim Ratuszu Staromiejskim spotkanie na temat źródeł energii odnawialnej. Zaprosili na nie: Fundacja Przestrzenie Dialogu, Zielony Instytut oraz polskie przedstawicielstwo Fundacji im. Róży Luksemburg. Okazało się, że zainteresowanych tą tematyką mieszkańców miasta i okolic nie brakuje. Z frekwencji organizatorzy mogli być zadowoleni.

czytaj więcej


"Energia z niebia" w Telewizji Elbląg

Zapraszamy do obejrzenia reportażu w Telewizji Elbląg. (od 4:12)

czytaj więcej


Czy jesteśmy zbyt biedni na „zieloną innowację”?

W Polsce temat bezpieczeństwa energetycznego jest poruszany zbyt rzadko. Potrzebna jest odpowiedź na pytanie jak rozwój energetyczny wpływa na rozwój społeczny. W Polsce debata na ten temat jest w najlepszym przypadku niesłyszana. Lukę zauważyli socjaldemokraci, którzy postanowili rozpocząć działanie w sprawie ekologicznej polityki przemysłowej.

czytaj więcej


Relacja w z warszawskiego spotkania "Demokracja energetyczna"

Spotkanie pt. „Demokracja energetyczna”, które odbyło się pod koniec września 2012 roku w Warszawie zgromadziło kilkunastu zaproszonych gości z instytucji zajmujących się zrównoważonym rozwojem, edukacją ekologiczną i demokracją.

czytaj więcej


Czy coś pęka? czyli co wynika z politycznej debaty 26 marca w Gdyni pt. "Demokracja energetyczna"

"Demokracja energetyczna" okazała się obszarnym tematem jak na ramy jednej dwugodzinnej debaty, zorganizowanej dnia 26 marca w Gdyni przez Fundację Przestrzenie Dialogu i Fundację im. Róży Luksemburg, w cyklu ogólnopolskich spotkań "Miary lewicy: skąd, dokąd, gdzie, z kim, jak i po co."

czytaj więcej


 do góry