Demokracja Energetyczna

o projekcie

Celem naszych działań jest  wprowadzenie demokracji energetycznej w życie. Dązymi do tego, żeby Polki i Polacy produkowali własną, odnawialną energię ze słońca i wiatru, "u siebie w domu". Zachęcamy władze samorządowe, związki zawodowe, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz organizacje społeczne do wspiercia demokracji energetycznej w lokalnych społecznościach. Przekonujemy, że demokracja energetyczna wpływa pozytywnie na środowisko, lokalną gospodarkę i rozwój wspólnot. Dostarczamy argumentów popierających rozwój energetyki opartej o rozproszone, odnawialne źródła. 

Większość naszych działań realizujemy łącząc potencjał Fundacji Przestrzenie Dialogu i Zielonego Instytutu, przy wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg w Polsce. Współpracujemy jednak także z innymi organizacjami i partnerami. Dlatego na tej stronie znaleźć można wydarzenia, które realizujemy z róznymi podmiotami - łączy je tytułowa demokracja energetyczna. 

 

Naszym działaniom przyświeca hasło: Power to the People – Władza i energia w ręce ludzi!


Na nasze działania składają się:

  • debaty, konferencje, szkolenia i okrągłe stoły energetyczne organizowane w całej Polsce   więcej 
  • współpraca z progresywnymi politykami z Sejmu, poszczególnych województw, gmin i miejscowości i na rzecz wprowadzenia demokracji energetycznej więcej
  • publikacje: ksiażki, opracowania, filmy więcej
  • networking więcej
  • promowanie demokracji energetycznej w przestrzeni publicznej: artykuły, tworzenie zielonej wikipedii więcej
  • webinaria więcej


do góry