Demokracja Energetyczna

warmińsko-mazurskie

Warsztaty

 • Demokracja energetyczna w Elblągu 08.05.2013

  W maju odbyły się trzy spotkania nt. demokracji energetycznej – przedstawiciele organizatorów: Zielonego Instytutu i Fundacji Przestrzenie Dialogu, wraz z ekspertami zajmującymi się energetyką odnawialną odwiedzili pomorskie miejscowości: Słupsk, Nową Wieś Lęborską i Elbląg. Każde ze spotkań zgromadziło kilkadziesięciu uczestników, wśród których byli przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych, samorządowcy, przedsiębiorcy i mieszkańcy, zainteresowani rozwojem sektora OZE w ich miejscowościach.

  Więcej


Relacje

 • Przyszłość energii jest... zielona. Elblążanie a energia odnawialna

  Wiele emocji wśród zebranych mieszkańców wzbudziła środowa konferencja dotycząca demokracji energetycznej w Elblągu. Jak podkreślają fachowcy – Elbląg i okolice są dobrym obszarem do inwestycji w „zieloną energię”. Prelegentami spotkania byli: Beata Maciejewska z Fundacji Przestrzenie Dialogu, Dariusz Szwed („Zielony Instytut”) oraz Maciej Kitkowski (specjalista ds. energii solarnej).

  Więcej


 • Każdy może być producentem prądu i ciepła

  "Demokracja energetyczna" - pod takim hasłem odbyło się w elbląskim Ratuszu Staromiejskim spotkanie na temat źródeł energii odnawialnej. Zaprosili na nie: Fundacja Przestrzenie Dialogu, Zielony Instytut oraz polskie przedstawicielstwo Fundacji im. Róży Luksemburg. Okazało się, że zainteresowanych tą tematyką mieszkańców miasta i okolic nie brakuje. Z frekwencji organizatorzy mogli być zadowoleni.

  Więcej


 • "Energia z niebia" w Telewizji Elbląg

  Zapraszamy do obejrzenia reportażu w Telewizji Elbląg. (od 4:12)

  Więcej


Zdjęcia

Współpracado góry