Demokracja Energetyczna

Demokracja energetyczna w Szczecinie, 04.09.2012

Premierowa prezentacja 10-minutowego filmu edukacyjnego pt. Demokracja energetyczna” połączona z debatą.


Pierwsza publiczna prezentacja filmu "Demokracja energetyczna" odbędzie się w Szczecinie, 4 września (wtorek) godz. 17-19. (budynek PCK, Al. Wojska Polskiego 63, sala multimedialna na III piętrze). Połączona będzie z dyskusją z zaproszonymi gośćmi: radnymi sejmiku wojewódzkiego, reprezentantami i reprezentantkami organizacji pozarządowych, środowisk naukowych oraz biznesowych ze Szczecina. Obecność potwierdził już Kongres Kobiet, Greenpeace, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Organizatorami spotkania są: Fundacja Przestrzenie Dialogu, Zielony Instytut oraz Fundacja im. Róży Luksemburg – Przedstawicielstwo w Polsce.

Na spotkaniu rozmawiać będziemy o budowaniu demokracji energetycznej w oparciu m.in. o promocję efektywności energetycznej, rozwój energetyki odnawialnej i budowanie prosumenckich sieci energetycznych.
Punktem wyjścia dyskusji będzie 10-minutowy film, który w przystępny i spójny sposób prezentuje nowe zjawisko o globalnym zasięgu. Twórcy filmu odpowiadają na pytania: Czym jest demokracja energetyczna? Kto odpowiada za jej tworzenie? Komu i czemu służy? Kim jest prosument?

Osoby chętne do wzięcia udziału w spotkaniu, które nie otrzymały imiennego zaproszenia, prosimy o kontakt mailowy do dnia 03 września: biuro@przestrzeniedialogu.org

film można obejrzeć tutaj: Demokracja energetyczna

Serdecznie zapraszamy!do góry