Demokracja Energetyczna

Robert Biedroń

poseł z Gdyni, politolog. W 2014 tygodnik „Polityka” na podstawie rankingu przeprowadzonego wśród polskich dziennikarzy parlamentarnych wymienił go wśród 10 najlepszych posłów, podkreślając pracowitość, kulturę i duży wkład w prace komisji sprawiedliwości.


Członek Rady Programowej Zielonego Instytutu.

W październiku 2014 roku na konferencji prasowej w Sejmie Robert Biedroń, wspólnie z Dariuszem Szwedem, zaapelowali do rządu o przyjęcie negocjowanego w Brukseli pakietu klimatycznego. Polityk przedstawił również koncepcję powołania Instytutu Zielonej Energii w Słupsku. 

W marcu 2014 Biedroń wziął udział w konferencji "TAK dla demokracji energetycznej. NIE dla polskiej Fukushimy", organizowanej w Sejmie pod matronatem wicemarszałkini Wandy Nowickiej.  

W październiku 2012 Biedroń gościł wraz z Beatą Maciejewską w trójmiejskiej Krytyce Politycznej, gdzie rozmawiali m.in. o społecznym sprzeciwie wobec budowy elektrowni atomowej na Pomorzu. 

W 2012 roku Biedroń współtworzył koalicję Zielony Front, która apelowała do rządu i parlamentarzystów, o podjęcie działań przeciwko budowie elektrowni atomowej w Polsce. do góry